HEART – HIGHLY ECOLOGICAL ART

Bez kategorii

Dlaczego obserwujemy wzrost problemów z ochroną środowiska na świecie w czasach rozwoju technologii środowiskowych? A większość rozwiniętych krajów świata chroni przyrodę za pomocą coraz większych ograniczeń. Dlaczego sytuacja środowiskowa pogarsza się, podczas gdy od strony formalnej prawo nadal działa? Ponieważ czujemy się bardziej komfortowo trzymając się krytycznej postawy w sytuacjach, w których coś nie jest jasne.

Wysoce ekologiczna sztuka oferuje kompleksowe rozwiązanie dla nowej filozofii interakcji z duszą, przy jednoczesnej poprawie środowiska. Podejście to polega na zmianie kultury postrzegania innowacji środowiskowych nie jako obciążenia, ograniczenia, lecz jako okna możliwości i inspiracji. Jak to działa? Ekologiczne farby reagują ze światłem słonecznym i fotokatalitycznie oczyszczają powietrze. Ale nie widzimy tego fizycznie. W tym miejscu pojawia się dodatkowa wizualna wartość artystyczna, która jest bardziej istotna. Zrozumiałe, ponieważ można to zobaczyć tu i teraz, inspiruje każdego dnia, wzmacniając emocjonalne wrażenie przyjazności technologii dla środowiska.

To właśnie tutaj dokonał się cud pięknej interakcji, wzmacniając ekologię sztuki, która zachęca do zmian i aby spojrzeć na życie jako na znaczący wybór. Skrupulatnie wybieraj to, co najlepsze dla siebie, ponieważ ten styl zapewnia procesowi dodatkowe, żywe, indywidualne doświadczenia. Dostajesz więcej, niż się spodziewasz. Refleksje na temat tego, jak powstają piękne rzeczy czy to przez przypadek, czy dzięki ciężkiej pracy, co zawsze się zdarza. I chociaż jestem na etapie myślenia, że jest to połączenie obu, to cud, że w trudnych czasach moja rodzina i ja spotkaliśmy dokładnie w tym samym czasie rodzinę bohaterów, Grega, Ewę i Bena, i że udzielili nam niesamowitego wsparcia. A dla mnie osobiście, dali możliwość zrealizowania projektu, który okazał się dla mnie terapią i rozwojem. A jednocześnie nie jest to przypadek. Fakt, że mam dużo kreatywnego doświadczenia jest wynikiem systematycznej, wytrwałej, ponad dwudziestoletniej pracy. I fakt, że państwo Gerisowie byli w stanie zorganizować i koordynować procesy realizacji muralu, aby doprowadzić wdrożenie do końca i stworzyć jeszcze więcej 'heart’. Jest to wynikiem ich doświadczenia i profesjonalnej pracy firmy.

Historia Focus Deep. Narodziła się z chęci ciągłego ulepszania otaczającego nas świata. W tym przypadku planowano to zrobić przy użyciu ekologicznych farb i poprawić przestrzeń firmy do rekreacji pracowników. Powiedziano mi więc wstępnie, co chcą zobaczyć na ścianie i zapoznali mnie z istnieniem ekologicznych farb. Zrozumieć to mało powiedziane przy moim światopoglądzie. Byłam zafascynowana ideą sztuki środowiskowej i zaczęłam pracować. Ciężko pracowałam nad pierwszym szkicem przez około dwa tygodnie. Z pierwotnego pomysłu pozostał jedynie wizerunek ramy. Kiedy się spotkaliśmy, Ewa powiedziała, że to wcale nie było to, czego oczekiwali, ale naprawdę im się podoba i robimy to. A potem stanęłam przed nowymi wyzwaniami. Jednomiesięczna córka z lękiem wysokości. Złożoność pracy z nową technologią farb środowiskowych, o których jest bardzo mało informacji. Ale, jak widzimy, wszystko zostało przezwyciężone dzięki wsparciu i cierpliwości mojej rodziny i innych osób.

Miłość pokonuje przeszkody, wymazuje pamięć nieprzespane noce, liczne spacery po okolicy i kołysanki. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli, doradzali mi w sprawie farb, organizowali materiały, drukowali i znajdowali sprzęt, ustawiali rusztowania, witali się ze mną i uśmiechali się każdego dnia. W rezultacie moja córka chciała, by dać jej pędzel. W ciągu dziewięciu miesięcy udało mi się skrócić czas pracy na rusztowaniach z trzech minut strachu do piętnastu sekund pewności siebie. A technologia ekofarb, przy całej swojej specyfice oprócz stworzenia tego muralu, zainspirowała mnie do serii obrazów Figurative Integrative Art a firmę Intelligent Technologies do rozpoczęcia projektu biznesowego tworzenia sztuki środowiskowej 'heart’ i stworzenia zespołu profesjonalistów, z którymi praca i wspólny rozwój to przyjemność. Kiedy nie znałem motto firmy i zobaczyłem napis na ścianie w salonie po raz pierwszy 'More than Expected’, pomyślałem, że to genialne! A kiedy zobaczyłem to w akcji, po prostu nie mogłam nie chcieć dołączyć do tej filozofii prowadzenia biznesu.

Ideą stojącą za Focus Deep jest więc zaproszenie widza do zastanowienia się nad estetyką i pięknem, do przeanalizowania i znalezienia nowych znaczeń, prowadząc wewnętrzne i społeczne dialogi, dyskusje, a nie oglądając powierzchownie. Nie podaję ostatecznej interpretacji wizji. Chcę zachęcić widza do osobistego przemyślenia obrazu. Dawno temu dostrzegłam sens szczegółowego opisywania struktury idei utworu. Ale teraz postrzegam to jako ograniczenie widza, którego nie mam prawa oceniać. Doszłam do wniosku, że zrozumienie sztuki nie należy do autora, ale może być dowolnie interpretowane przez odbiorcę. 'Focus deep’ jest dla Ciebie, jeśli jesteś gotowy na to, co możesz zobaczyć i poczuć.